Ungdoms-cup Hästveda OK 060520lö 2006-05-20 16:46
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (4)       4660 m                      

    1          Robert Wetterlöf          91    13 OK Tyringe                   52:39          

               Pierre Tornered           91    13 Hässleholms OK            ej start          
               Filip Reimers             90    13 Hästveda OK               ej start          
               Simon Christoferson       90    13 Tormestorps IF            ej start          



H14  (7)       3890 m                      

    1          Kasper Carlsson           92    13 Hässleholms OK               30:37          
    2          Hampus Andersson          93    13 OK Tyringe                   45:14          
    3          Jonas Johnsson            93    13 Hästveda OK                  54:26          
    4          Daniel Karlsson           92    13 OK Gynge                     58:23          
    5          Boris Arvedson            92    13 Hässleholms OK               63:18          
    6          Felix Nordh               92    13 OK Tyringe                   67:20          

               Sebastian Wetterström     92    13 Tormestorps IF            Ej godk.          



H12  (5)       2950 m                      

    1          Harald Ottmer             95    13 Tormestorps IF               31:00          
    2          Henning Ottmer            95    13 Tormestorps IF               31:50          
    3          Simon Engel               94    13 Hässleholms OK               33:42          
    4          Marcus Nilsson Kempff     94    13 Hässleholms OK               35:15          
    5          Karl-Johan Persson        95    13 Tormestorps IF               39:12          



H10  (5)       2070 m                      

    1          Jonathan Albinsson        96    13 Tormestorps IF               20:11          
    2          Joel Einarsson            96    13 OK Torfinn                   21:48          
    3          Nils-Joel Persson         97    13 Tormestorps IF               30:48          
    4          Filip Liedholm            96    13 OK Tyringe                   34:49          
    5          Daniel Nilsson Kempff     96    13 Hässleholms OK               38:27          



D16  (1)       3750 m                      

    1          Evelina Bengtsson         91    13 OK Tyringe                   54:11          



D14  (12)      3560 m                      

    1          Isabelle Christoferson    92    13 Tormestorps IF               29:09          
    2          Johanna Christoferson     92    13 Tormestorps IF               32:30          
    3          Sara Svensson             93    13 Hässleholms OK               33:13          
    4          Saga Jönsson              93    13 Hässleholms OK               35:05          
    5          Elida Ottmer              93    13 Tormestorps IF               38:09          
    6          Camilla Nilsson           92    13 OK Torfinn                   40:17          
    7          Amelie Petersson          92    13 Hässleholms OK               42:49          
    8          Linnea Forsen             93    13 Hässleholms OK               48:44          
    9          Stina Olandersson         93    13 OK Tyringe                   54:59          
   10          Hanna Forsén              92    13 Hässleholms OK               58:38          

               Nilla Hallabro            93    13 Hässleholms OK            ej start          
               Rebecka Svensson          93    13 Hästveda OK               ej start          



D12  (10)      2950 m                      

    1          Kajsa Wetterström         95    13 Tormestorps IF               31:36          
    2          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                   32:17          
    3          Elin Nilsson              94    13 Hässleholms OK               33:52          
    4          Josefin Carlsson          94    13 OK Tyringe                   34:20          
    5          Emelie Lennartsdotter     94    13 Hästveda OK                  38:35          
    6          Emilia Karlsson           94    13 OK Gynge                     42:24          
    7          Cajsa Nordh               95    13 OK Tyringe                   47:33          
    8          Filippa Bengtsson         94    13 OK Tyringe                   52:57          

               Jessica Bjelk             94    13 Hästveda OK               Ej godk.          
               Lovisa Nilsson            95    13 Tormestorps IF            Ej godk.          



D10  (7)       2070 m                      

    1          Emma Andersson            96    13 OK Gynge                     23:36          
    2          Ellinor Olsson            96    13 OK Gynge                     29:18          
    3          Linnea Gustafsson         97    13 OK Gynge                     29:45          
    4          Sara Jönsson              97    13 Hässleholms OK               33:39          
    5          Embla Brageé              96    13 OK Gynge                     34:18          
    6          Ida Forsén                96    13 Hässleholms OK               45:38          
    7          Ida Wihlborg              97    13 OK Gynge                     52:42          



Öppen 1  (1)   2030 m                      

    1          Filip Wetterlöf                 13 OK Tyringe                   25:18 B        



Öppen 10  (10) 1980 m                      

    1          Robbie Lindborg                 13 Tormestorps IF               17:01 B        
    2          Astrid Einarsson                13 OK Torfinn                   17:35 B        
    3          Jessica Wrede                   13 OK Torfinn                   18:07 B        
    4          Pernilla Sandberg               13 OK Torfinn                   19:15 B        
    5          Mathilda Cederblad              13 OK Torfinn                   20:38 B        
    6          Ida Ahlbin-Forsback             13 OK Torfinn                   23:37 B        
    7          Cajsa Svensson                  13 OK Tyringe                   25:32          
    8          Sanna Persson                   13 OK Gynge                     29:05          
    9          Isak Gustafsson                 13 Tormestorps IF               34:57          
   10          Jakob Albinsson                 13 Tormestorps IF               37:55          



U1D  (7)       1940 m                      

    1          Josefin Dahlgren                13 Hästveda OK                  16:53          
    2          Klara Ingelström          99    13 OK Gynge                     20:53          
    3          Elin Wihlborg             99    13 OK Gynge                     22:47          
    4          Kajsa Forsén              97    13 Hässleholms OK               25:45          
    5          Jennie Rosén              98    13 Hästveda OK                  26:15          
    6          Klara Forsén              97    13 Hässleholms OK               34:10          
    7          Elin Gustafsson           00    13 OK Gynge                     46:31          



U2D  (10)      2030 m                      

    1          Jessica Andersson         93    13 Hästveda OK                  18:48          
    2          Gabija Ramanauskaite            13 Hästveda OK                  20:41          
    3          Tea Eriksson              96    13 OK Gynge                     21:04          
    4          Tilde Brageé              98    13 OK Gynge                     22:10          
    5          Maria Wandelin            94    13 OK Gynge                     23:33          
    6          Johanna Palm              94    13 OK Gynge                     26:15          
    7          Linn Ericsson             94    13 OK Gynge                     28:19          
    8          Louise Rosén              96    13 Hästveda OK                  28:52          
    9          Jeanette Johnsson         95    13 OK Gynge                     29:05          
   10          Julia Lundh               99    13 Hästveda OK                  39:44          



U2H  (2)       2030 m                      

    1          Sebastian Håkansson             13 Hässleholms OK               15:26          
    2          Gustav Karlsson           99    13 OK Torfinn                   17:12          



U3D  (2)       2950 m                      

    1          Cornelia Kristensson      93    13 OK Tyringe                   47:16          
    2          Eyla Magnusson            93    13 Hästveda OK                  48:31          



U3H  (2)       2950 m                      

    1          Martin Bertilsson         93    13 Hässleholms OK               46:03          
    2          Sebasthian Wilnerzon Th   92    13 OK Tyringe                   57:44          



U4H  (5)       3560 m                      

    1          André Palm                91    13 OK Gynge                     40:16          
    2          Kristian Svensson         92    13 OK Tyringe                   69:07          
    3          Jesper Skoog              92    13 OK Tyringe                   69:29          
    4          Nils Palm                 92    13 OK Gynge                     69:30          

               Johan Lövdahl             92    13 Hässleholms OK            Ej godk.