Ungdomscup 2004-05-08, Hästveda OKlö 2004-05-08 17:03
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (2)       4970 m                      

    1          Christopher Bennäs        88    13 OK Torfinn                   64:09          
    2          Björn Lövdahl             88    13 Hässleholms OK              102:34          



H14  (8)       4010 m                      

    1          Filip Reimers             90    13 Hästveda OK                  35:50          
    2          Johan Larsson             90    13 Hässleholms OK               36:31          
    3          Tobias Bjelk              91    13 Hästveda OK                  48:25          
    4          Pierre Tornered           91    13 Hässleholms OK               54:14          
    5          Per Jönsson               90    13 OK Gynge                     55:32          
    6          Robert Wetterlöf          91    13 OK Tyringe                   60:14          
    7          Emil Liedholm             90    13 OK Tyringe                   69:17          

               Nils Lund                 90    13 OK Gynge                  ej start          



H12  (12)      2880 m                      

    1          Tobias Grybb              92    13 Tormestorps IF               22:38          
    2          Oskar Andersson           93    13 OK Gynge                     29:54          
    3          Kasper Carlsson           92    13 Hässleholms OK               31:18          
    4          Hampus Andersson          93    13 OK Tyringe                   31:34          
    5          Erik Jönsson              92    13 OK Gynge                     38:53          
    6          Felix Nordh               92    13 OK Tyringe                   38:59          
    7          Daniel Karlsson           92    13 OK Gynge                     45:50          
    8          Jonas Johnsson            93    13 Hästveda OK                  49:38          
    9          Christoffer Nilsson       92    13 Tormestorps IF               51:00          

               Sebastian Wetterström     92    13 Tormestorps IF            Ej godk.          
               Jakob Gustafsson          92    13 Tormestorps IF            Ej godk.          
               Carl Gullberg             92    13 Hästveda OK               ej start          



H10  (4)       2970 m                      

    1          Simon Lundqvist           94    13 OK Gynge                     24:22          
    2          Henning Ottmer            95    13 Tormestorps IF               32:24          
    3          Daniel Nilsson            94    13 Tormestorps IF               34:38          
    4          Harald Ottmer             95    13 Tormestorps IF               36:34          



D16  (1)       3500 m                      

    1          Erika Jaeschke            89    13 Hästveda OK                  55:47          



D14  (2)       3540 m                      

    1          Evelina Bengtsson         91    13 OK Tyringe                   66:30          

               Sofia Svensson            90    13 OK Torfinn                Ej godk.          



D12  (9)       2620 m                      

    1          Isabelle Christoferson    92    13 Tormestorps IF               22:23          
    2          Camilla Nilsson           92    13 OK Torfinn                   25:29          
    3          Elida Ottmer              93    13 Tormestorps IF               28:07          
    4          Saga Jönsson              93    13 Hässleholms OK               28:39          
    5          Amelie Petersson          92    13 Hässleholms OK               29:31          
    6          Julia Svensson            92    13 OK Torfinn                   31:09          
    7          Johanna Christoferson           13 Tormestorps IF               33:02          
    8          Linnea Forsen             93    13 Hässleholms OK               38:55          

               Rebecka Svensson          93    13 Hästveda OK               ej start          



D10  (6)       2970 m                      

    1          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                   27:17          
    2          Filippa Bengtsson         94    13 OK Tyringe                   31:23          
    3          Emelie Lennartsdotter     94    13 Hästveda OK                  32:59          
    4          Jessica Bjelk             94    13 Hästveda OK                  33:56          
    5          Kajsa Wetterström         95    13 Tormestorps IF               36:38          
    6          Emilia Karlsson           94    13 OK Gynge                     39:07          



U4  (3)        3540 m                      

    1          Anthony Backenhof         91    13 Hästveda OK                  38:39          
    2          André Palm                91    13 OK Gynge                     56:48          
    3          Madeleine Svensson        88    13 Hästveda OK                  65:09          



U3  (5)        2670 m                      

    1          Svante Arvedson           89    13 Hässleholms OK               26:13          
    2          Jerry Palm                88    13 OK Gynge                     44:18          
    3          Nilla Hallabro            93    13 Hässleholms OK               44:49          
    4          Nils Palm                 92    13 OK Gynge                     48:36          

               Titti Johansson           90    13 OK Gynge                  ej start          



U2  (15)       2970 m                      

    1          Emma Jönsson              92    13 OK Gynge                     28:46          
    2          Ellen Reimer              94    13 Tormestorps IF               30:29          
    3          Hanna Forsén              92    13 Hässleholms OK               31:25          
    4          Marcus Nilsson Kempf      94    13 Hässleholms OK               34:50          
    5          Nicole Brahman             1    13 Hästveda OK                  35:43          
    6          Philip Avander            92    13 OK Gynge                     37:36          
    7          Emma Andersson            96    13 OK Gynge                     38:33          
    8          Josefine Nilsson          96    13 Tormestorps IF               40:12          
    9          Jessica Andersson         93    13 Hästveda OK                  41:26          
   10          Erik Hällefors            92    13 Hässleholms OK               43:47          
   11          Boris Arvedson            92    13 Hässleholms OK               44:43          
   12          Eyla Magnusson            93    13 Hästveda OK                  45:21          
   13          Sofie Johnsson            93    13 OK Gynge                     45:37          
   14          Johanna Palm              94    13 OK Gynge                     56:21          

               Nicole Persson             1    13 Hästveda OK               ej start          



U1  (15)       2920 m                      

    1          Simon Engel               94    13 Hässleholms OK               26:14          
    2          Cajsa Nordh               95    13 OK Tyringe                   30:58          
    3          Amelia Aspegren           96    13 Tormestorps IF               31:41          
    4          Sara Tallinger            91    13 Tormestorps IF               34:52          
    5          Maria Wandelin            94    13 OK Gynge                     37:27          
    6          Matilda Petersson         96    13 Hässleholms OK               40:40          
    7          Anna Lundqvist            97    13 OK Gynge                     42:29          
    8          Ida Forsén                96    13 Hässleholms OK               44:37          
    9          Ida Wihlborg              97    13 OK Gynge                     46:39          
   10          Jonathan Albinsson        96    13 Tormestorps IF               50:28          
   11          Linnea Gustavsson         97    13 OK Gynge                     51:00          
   12          Ellinor Olsson            96    13 OK Gynge                     52:36          
   13          Julia Lundh               99    13 Hästveda OK                  55:55          
   14          Carolin Olsson            93    13 OK Gynge                     59:28          

               Sebastian Aspegren        94    13 Tormestorps IF            ej start          



INSKOLNING  (9 2920 m                      

               Viktor Hjelm              92    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Daniel Nilsson Kempf      96    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Ida Bengtsson             98    13 OK Gynge                     Godk.          
               Hanna Bengtsson           96    13 OK Gynge                     Godk.          
               Jeanette Johnsson         95    13 OK Gynge                     Godk.          
               Gustav Eliasson           97    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Robert Lindelöw           96    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Elin Wihlborg             99    13 OK Gynge                     Godk.          

               Maria Lindelöw            92    13 Hässleholms OK            Ej godk.          



Öppen 1  (3)   2970 m                      

    1          Emelie Bennäs                   13 OK Torfinn                   28:53 B        
    2          Jesper Skog                     13 OK Tyringe                   39:50          
    3          Amanda Pettersson               13 OK Tyringe                   41:26          



Öppen 2  (1)   2830 m                      

    1          Sara Svensson                   13 Hässleholms OK               38:23 B        



Öppen 10  (11) 2920 m                      

    1          Carl-Henrik Kinhult             13 Hässleholms OK               28:39 B        
    2          Joel Einarsson                  13 OK Torfinn                   28:56 B        
    3          Sara Jönsson                    13 Hässleholms OK               33:42 B        
    4          Anna Jönsson                    13 Hässleholms OK               44:37          
    5          Filip Wetterlöf                 13 OK Tyringe                   49:30          
    6          Rebecka Wetterlöf               13 OK Tyringe                   50:20          
    7          Ebba Söderlund                  13 Tormestorps IF               55:11          
    8          Lovisa Kinhult                  13 Hässleholms OK               63:45          
    9          Nils-Peter Kinhult              13 Hässleholms OK               64:21          
   10          Hugo Granqvist                  13 Hästveda OK                  66:45          
   11          Jakob Albinsson                 13 Tormestorps IF               77:23