Ungdoms-cup 2003-08-23 Hästveda OKlö 2003-08-23 16:57
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2003

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (12)      5160 m                      

    1   (0603) Mikael Kristensson        87    13 OK Torfinn                   30:52          
    2          Mattias Killander         87    13 Hästveda OK                  36:03          
    3          Fredrik Nilsson           87    13 OK Torfinn                   42:25          
    4          Henrik Lundqvist          87    13 OK Gynge                     46:06          
    5          Erik Karlsson             87    13 Hässleholms OK               47:40          
    6          Jimmy Karlsson            87    13 OK Torfinn                   50:38          
    7          Thomas Solding            88    13 OK Torfinn                   52:36          
    8          André Kingstedt           87    13 Hässleholms OK               54:11          
    9          Dennis Ljunggren          88    13 OK Tyringe                   57:05          
   10          Fredrik Hällefors         87    13 Hässleholms OK               64:26          
   11          Christopher Bennäs        88    13 OK Torfinn                   73:35          
   12          Anton Persson             87    13 Hässleholms OK               75:39          



H14  (10)      3950 m                      

    1          Johan Lundqvist           89    13 OK Gynge                     27:20          
    2          Simon Christoferson       90    13 Tormestorps IF               28:15          
    3          Felix Carlsson            90    13 Hässleholms OK               31:33          
    4          Johan Larsson             90    13 Hässleholms OK               34:07          
    5          Filip Hällefors           89    13 Hässleholms OK               35:34          
    6          Filip Reimers             90    13 Hästveda OK                  36:18          
    7          Nils Lund                 90    13 OK Gynge                     43:56          
    8          Svante Arvedson           89    13 Hässleholms OK               72:51          
    9          Alexander Åberg           89    13 OK Tyringe                   78:53          
   10          Kristoffer Ohlsson        89    13 OK Gynge                    115:00          



H12  (9)       3000 m                      

    1          Tobias Grybb              92    13 Tormestorps IF               22:42          
    2          Andreas Westlund          92    13 Hässleholms OK               25:31          
    3          Kasper Carlsson           92    13 Hässleholms OK               27:59          
    4          Tobias Bjelk              91    13 Hästveda OK                  28:18          
    5          Sebastian Wetterström     92    13 Tormestorps IF               31:29          
    6          Johan Kristensson         91    13 OK Torfinn                   34:07          
    7          Nils Palm                 92    13 OK Gynge                     48:24          
    8          Daniel Karlsson           92    13 OK Gynge                     63:26          

               Anthony Backenhof         91    13 Hästveda OK               ej start          



H10  (5)       2580 m                      

    1          Simon Lundqvist           94    13 OK Gynge                     21:48          
    2          Emil Westlund             94    13 Hässleholms OK               22:12          
    3          Oskar Andersson           93    13 OK Gynge                     23:38          
    4          Hampus Törnqvist          93    13 Hässleholms OK               40:16          

               Hampus Andersson          93    13 OK Tyringe                  Felst.          



D16  (7)       3970 m                      

    1          Emelie Bengtsson          87    13 Tormestorps IF               35:02          
    2          Evelina Svensson          88    13 OK Torfinn                   43:53          
    3          Erica Svensson            88    13 OK Torfinn                   53:30          
    4          Cecilia Persson           88    13 Hässleholms OK               64:49          

               Madeleine Svensson        88    13 Hästveda OK                 Felst.          
               Agnes Söderlund           88    13 Tormestorps IF            ej start          
               Emmie Christoferson       88    13 Tormestorps IF            ej start          



D14  (6)       3310 m                      

    1          Anna Olsson               89    13 OK Tyringe                   33:34          
    2          Emma Winkvist             89    13 Hässleholms OK               46:50          
    3          Sofia Svensson            90    13 OK Torfinn                   51:09          
    4          Lina Grybb                90    13 Tormestorps IF               58:14          
    5          Caroline Johansson        89    13 Tormestorps IF               64:24          
    6          Madelene Tano             89    13 Hässleholms OK               68:30          



D12  (7)       2770 m                      

    1          Maja Söderlund            91    13 Tormestorps IF               24:15          
    2          Isabelle Christoferson    92    13 Tormestorps IF               24:20          
    3          Johanna Christoferson     92    13 Tormestorps IF               32:27          
    4          Malin Törnqvist           91    13 Hässleholms OK               36:52          
    5          Julia Svensson            92    13 OK Torfinn                   51:52          
    6          Evelina Bengtsson         91    13 OK Tyringe                  102:03          

               Camilla Nilsson           92    13 OK Torfinn                ej start          



D10  (6)       2580 m                      

    1          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                   29:46          
    2          Emilia Karlsson           94    13 OK Gynge                     32:43          
    3          Sara Svensson             93    13 Hässleholms OK               37:39          
    4          Filippa Bengtsson         94    13 OK Tyringe                   38:16          
    5          Rebecka Svensson          93    13 Hästveda OK                  42:04          

               Saga Jönsson              93    13 Hässleholms OK              Felst.          



U4  (2)        3620 m                      

    1          Sanna Bengtsson           87    13 Tormestorps IF               54:36          
    2          Emil Liedholm             90    13 OK Tyringe                   65:23          



U3  (4)        2980 m                      

    1          Patrik Svensson           90    13 Tormestorps IF               26:32          
    2          Jerry Palm                88    13 OK Gynge                     40:49          
    3          Per Jönsson               90    13 OK Gynge                     41:07          

               Daniel Carlsson           90    13 OK Tyringe                ej start          



U2  (17)       2500 m                      

    1          Malin Sjöstrand            0    13 Hästveda OK                  22:18          
    2          Carl Gullberg             92    13 Hästveda OK                  23:29          
    3          Robert Wetterlöf          91    13 OK Tyringe                   23:32          
    4          Kajsa Wetterström         95    13 Tormestorps IF               24:58          
    5          Jessica Bjelk             94    13 Hästveda OK                  31:04          
    6          Cassandra Gyllström       95    13 Hästveda OK                  32:10          
    7          Linnea Forsén             93    13 Hässleholms OK               33:07          
    8          Johanna Lindkvist         92    13 Tormestorps IF               37:26          
    9          Erik Hällefors            92    13 Hässleholms OK               39:02          
   10          Nilla Hallabro            93    13 Hässleholms OK               48:28          

               Sofie Johnsson            93    13 OK Gynge                    Felst.          
               Boris Arvedson            92    13 Hässleholms OK            ej start          
               Elin Nilsson              94    13 Hässleholms OK            ej start          
               Elida Ottmer              93    13 Tormestorps IF            ej start          
               Jonas Johnsson            93    13 Hästveda OK               ej start          
               Johanna Olsson            95    13 Hästveda OK               ej start          
               Frida Nilsson             95    13 Hästveda OK               ej start          



U1  (22)       2250 m                      

    1          Henning Ottmer            95    13 Tormestorps IF               16:21          
    2          Ellen Reimer              94    13 Tormestorps IF               22:16          
    3          Sebastian Aspegren        94    13 Tormestorps IF               25:11          
    4          Simon Engel               94    13 Hässleholms OK               25:26          
    5          Elias Liedholm            92    13 OK Tyringe                   25:45          
    6          Kar-Johan Persson         95    13 Tormestorps IF               27:44          
    7          Emelie Lennartsdotter     94    13 Hästveda OK                  28:27          
    8          Johanna Palm              94    13 OK Gynge                     31:40          
    9          Jeanette Johnsson         95    13 OK Gynge                     31:42          
    9          Emma Andersson            96    13 OK Gynge                     31:42          
   11          Billy Jeppsson            93    13 OK Tyringe                   31:46          
   12          Jessica Andersson         93    13 Hästveda OK                  31:54          
   13          Carolin Olsson            93    13 OK Gynge                     32:25          
   14          Julia Lundh               99    13 Hästveda OK                  32:42          
   15          Ola Söderblom             94    13 Hässleholms OK               33:10          
   16          Nikolina Gyllström        93    13 Hästveda OK                  33:58          
   17          Louise Rosén              96    13 Hästveda OK                  35:54          
   18          Harald Ottmer             95    13 Tormestorps IF               36:29          
   19          Jenny Rosén               98    13 Hästveda OK                  37:04          
   20          Eyla Magnusson            93    13 Hästveda OK                  38:11          
   21          Love Nylund               97    13 Hästveda OK                  48:57          

               Vakant Vakant             97    13 Hästveda OK               ej start          



INSKOLNING  (5 2490 m                      

               Hanna Bengtsson           96    13 OK Gynge                     Godk.          
               Ida Bengtsson             98    13 OK Gynge                     Godk.          
               Amanda Carlsson           94    13 Hässleholms OK               Godk.          
               Anna Lundqvist            97    13 OK Gynge                     Godk.          
               Ellinor Olsson            96    13 OK Gynge                     Godk.          



Öppen 1  (2)   2500 m                      

    1          Erik Johansson            95    13 Hässleholms OK               27:45 B        
    2          Frida Nilsson             92    13 Tormestorps IF               41:05          



Öppen 2  (1)   2980 m                      

    1          Sara Larsson              88    13 Hässleholms OK               34:52 B        



Öppen 10  (11) 2490 m                      

    1          Amelia Aspegren           96    13 Tormestorps IF               30:17 B        
    2          Klara Bengtsson                 13 Hässleholms OK               35:23 B        
    3          Rebecca Wetterlöf               13 OK Tyringe                   37:33 B        
    3          Filip Lidholm                   13 OK Tyringe                   37:33 B        
    5          Tobias Andersson                13 OK Tyringe                   44:08          
    6          Erik Jönsson                    13 OK Gynge                     45:09          
    7          Linnea Gustavsson         68    13 OK Gynge                     45:30          
    8          Filip Wetterlööf                13 OK Tyringe                   53:41          
    9          Elina Andersson                 13 OK Tyringe                   68:23          
   10          Mats Jeppsson                   13 OK Tyringe                   68:29          
   11          Ebba Söderlund            87    13 Tormestorps IF               73:20