Hästveda OK 2011-04-17må 2011-04-18 04:24
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl    Rank Namn                    År   Dst Klubb                         Tid Tvlmärk 



H80  (8)        3180 m                       

    1         Curth Svensson          27    13 Skåneslättens OL            39:26 G       
    2         Sven Svensson           31     1 FK Vittus                   40:41 G       
    3         Kjell-Arne Pettersson   30    13 Härlövs IF                  41:24 G       
    4         Leo Åkesson             31    13 Härlövs IF                  43:39 G       
    5         Rune Isaksson           25       Helsingborgs SOK            44:16 S       
    6         Bertil Johansson        30    13 Skåneslättens OL            44:54 S       
    7         Carl-Åke Hansson        29     7 Laholms IF OK               46:49 S       

              Arne Nordahl            26       Örkelljunga FK           ej start         



H75  (13)       3180 m                       

    1         Bo Bengtsson            35       Hässleholms OK              31:37 G       
    2         Leif Claesson           33       Tormestorps IF              32:21 G       
    3         Börje Nilsson           36       Hässleholms OK              35:10 G       
    4         Klas Tykesson           34    13 Rävetofta OK                36:57 S       
    5         Jan-Eric Nelking        35    13 FK Åsen                     37:10 S       
    6         Stig Johansson          35     7 Halmstad OK                 39:15 S       
    7         Ingvar Petersson        32       Hässleholms OK              40:54 S       
    8         Bernt Petersson         36    14 Alvesta SOK                 40:58 S       
    9         Bengt Edvardsson        32    13 OK Torfinn                  41:26 S       
   10         Kjell Björup            33    13 Lunds OK                    43:40 S       
   11         Einar Sjöström          36    13 Rävetofta OK                45:20 B       
   12         Bengt Olofsson          36    13 Hjärnarps GH OL             46:29 B       

              Ingvar L                33    13 Lunds OK                 Ej godk.         



H70  (30)       4090 m                       

    1         Ernie Broström          38     7 Halmstad OK                 36:10 G       
    2         Anders Carlsson         39    13 Skåneslättens OL            37:27 G       
    3         Hagbert Persson         41    14 Växjö OK                    37:31 G       
    4         Ingemar Svensson        39    13 Lunds OK                    38:08 G       
    5         Gunnar Nilsson          37    13 Härlövs IF                  38:43 G       
    6         Bo Wadensjö             38    14 FK Finn                     39:21 G       
    7         Bertil Olofsson         41       Andrarums IF                39:51 G       
    8         Inge Nilsson            39       Tockarps IK                 40:14 G       
    9         Sven Levin              39       Andrarums IF                40:20 G       
   10         Raimo Salminen          41       OK Pan-Kristianstad         40:38 G       
   11         Bo Svensson             40       Tockarps IK                 42:19 S       
   12         Rune Bengtsson          38       Ronneby OK                  43:05 S       
   12         Peo Bengtsson           33       OK Pan-Kristianstad         43:05 S       
   14         Håkan Brost             40       Malmö OK                    44:28 S       
   15         Hubert Hugosson         40       OK Gynge                    44:59 S       
   16         Sven-Åke Andertoft      39    14 Markaryds FK                45:09 S       
   17         Ragnar Olsson           39       Ronneby OK                  45:12 S       
   18         Allan Sunnergren        40    13 Hjärnarps GH OL             47:20 S       
   19         Lennart Johansson       37       Hässleholms OK              48:08 S       
   20         Göran Seger             37       FK Boken                    48:15 S       
   21         Ivar Nilsson            37       Hässleholms OK              48:42 S       
   22         Arne Gustafsson         38       Malmö OK                    49:13 S       
   23         Gunnar Sandström        40       OK Pan-Kristianstad         53:24 B       
   24         Gunnar Friberg          38       OK Kompassen                54:30 B       
   25         Lennart Nilsson         41       Malmö OK                    55:45 B       
   26         Roland Akselsson        40    13 Lunds OK                    55:53 B       
   27         Paul Schannong          39       Malmö OK                    59:33         
   28         Allan Hammar            40       OK Kompassen                72:22         
   29         Nils-G Svensson         37       OK Kompassen                74:46         
   30         Bertil Ahlberg          41       OK Gynge                    77:01         



H65  (33)       4090 m                       

    1         Björn Linnersjö         42     1 OK Orion                    30:49 G       
    2         Nils Karlsson           45    14 Växjö Allmänna IS           32:20 G       
    3         Inge Persson            43       FK Boken                    32:22 G       
    4         Kent Johansson          44       Örkelljunga FK              33:32 G       
    5         Tommy Olsson            46     1 OK Dacke                    35:13 S       
    6         Göran Svensson          45    14 FK Finn                     35:29 S       
    7         Kent Ekdahl             45    14 Emmaboda Verda OK           36:33 S       
    8         Jan Hansson             45    13 Lunds OK                    37:07 S       
    9         Lennart Bohman          46     1 FK Vittus                   37:26 S       
   10         Erland Martinsson       46    13 OK Tyringe                  38:26 S       
   11         Björn Nordström         43       Hässleholms OK              38:36 S       
   12         Ebbe Malm               46    14 Markaryds FK                39:06 S       
   13         Leif Karlsson           46    13 Frosta OK                   39:12 S       
   14         Kjell Månsson           42       Ronneby OK                  40:12 S       
   15         Erling Larsson          42       Hässleholms OK              40:36 S       
   16         Christer Grönblad       44    13 Härlövs IF                  40:55 S       
   17         Claes-Göran Green       46    13 Lunds OK                    42:27 S       
   18         Jan-Evert Ohlsson       45       Andrarums IF                42:46 S       
   19         Lars Lindén             42       OK Gynge                    43:38 S       
   20         Sven Jonasson           42       OK Skogsfalken              43:43 S       
   21         Sven Thelandersson      44    13 Lunds OK                    46:27 B       
   22         Bertil Ottosson         42    13 FK Göingarna                47:42         
   22         Håkan Malmgren          45       Malmö OK                    47:42         
   24         Bengt-Åke Nilsson       44    13 OK Torfinn                  47:53         
   25         Sven-Erik Forsell       43    13 Lunds OK                    50:01         
   26         Sven Ruther             44       OK Älme                     50:39         
   27         Nils Johannesson        43       Helsingborgs SOK            51:39         
   28         Roland Persson          46       OK Älme                     52:07         
   29         Verner Lönnqvist        42    13 Härlövs IF                  56:44         
   30         Lars Henriksson         44       OK Älme                     66:59         

              Lars Hylén              43    13 Skåneslättens OL         Ej godk.         
              Göran Andersson         42     1 Stigmännen Karlshamns OK Ej godk.         
              Christer Jönsson        46    13 Lunds OK                 ej start         



H60  (30)       4690 m                       

    1         Agne Bengtsson          48       OK Kompassen                32:22 G       
    2         Leif Sandgren           47    13 Frosta OK                   33:43 G       
    3         Lars Lindborg           50       Tormestorps IF              35:01 G       
    4         Göran Johnsson          50    13 Skåneslättens OL            35:57 G       
    5         Lars Svensson           50     1 OK Vilse 87                 36:16 G       
    6         Sven-Eric Ericson       50       Helsingborgs SOK            38:35 S       
    7         Håkan Nilsson           47       Malmö OK                    39:05 S       
    8         Åke Persson             48    13 Hjärnarps GH OL             40:27 S       
    9         Kent Nilsson            49       Andrarums IF                40:50 S       
   10         Lars-Gunnar Bengtsson   48     1 Stigmännen Karlshamns OK    41:21 S       
   11         Anders Persson          51     1 OK Vilse 87                 41:34 S       
   12         Eric Tenland            47     1 Stigmännen Karlshamns OK    42:03 S       
   13         Lars Persson            48       OK Kompassen                42:14 S       
   14         Kenth Sundgren          49    13 Skåneslättens OL            42:24 S       
   15         Connie Roslund          48       Hässleholms OK              43:38 S       
   16         Kim Folander            51   650 OK Sorø                     44:54 S       
   17         Anders Wetterling       47     1 Stigmännen Karlshamns OK    45:05 S       
   18         Tor-Eve Bengtsson       47       Helsingborgs SOK            46:48 S       
   19         Bengt Ståhl             47    13 Hjärnarps GH OL             47:02 B       
   20         Bengt Hansson           51       Andrarums IF                47:49 B       
   21         Roland Gustavsson       49    14 Alvesta SOK                 49:05 B       
   22         Börje Åkesson           47    13 Frosta OK                   50:00 B       
   23         Göran Larsson           48       OK Kompassen                50:39         
   24         Nils-Erik Bondesson     48    13 Frosta OK                   50:48         
   25         Roland Nilsson          48       OK Kompassen                51:13         
   26         Mats Håkansson          48       Malmö OK                    51:39         
   27         Leif Alfredsson         47    14 Växjö Allmänna IS           52:22         
   28         Ingvar Schön            48       Andrarums IF                53:46         
   29         Sven-Erik Persson       49    13 Frosta OK                   66:14         
   30         Kent Svensson           48       OK Skogsfalken              66:17         



H55  (19)       5290 m                       

    1         Ken Ragnarsson          53       OK Kompassen                37:16 G       
    2         Bengt Larsson           56    13 FK Göingarna                37:17 G       
    3         Ulf Palmér              56    20 Ulricehamns OK              37:39 G       
    4         Ingmar Ekelöv           56    13 Skåneslättens OL            39:56 G       
    5         Fredrik Hjort           56       Helsingborgs SOK            39:59 G       
    6         Stellan Martinsson      55    13 OK Tyringe                  42:42 S       
    7         Thomas Nilsson          55    13 FK Göingarna                43:01 S       
    8         Lars Strand             55       OK Älme                     45:09 S       
    9         Jan Olof Ferm           52    13 FK Göingarna                45:39 S       
   10         Arne Andersson          54    13 OK Torfinn                  46:14 S       
   11         Roland Dahlman          53       Malmö OK                    48:17 S       
   12         Olle Bohman             52    13 Hjärnarps GH OL             49:05 S       
   13         Yngve Ernstsson         54    13 FK Göingarna                51:18 S       
   14         Anders Wallner          53       OK Pan-Kristianstad         52:00 S       
   15         Stefan Nilsson          53     1 Stigmännen Karlshamns OK    53:02 S       
   16         Mats Ingvarsson         53     1 OK Vilse 87                 53:14 S       
   17         Torgny Ottosson         54    13 OK Torfinn                  55:09 B       
   18         Rolf Ohrlander          54       OK Pan-Kristianstad         56:26 B       
   19         Rolf Nilsson            55    13 Frosta OK                   57:15         



H50  (18)       5580 m                       

    1         Ulf Jungstrand          60       Malmö OK                    34:23 G       
    2         Mats Brorsson           59       Tockarps IK                 35:41 G       
    3         Åke Jönsson             57       Tormestorps IF              39:42 S       
    4         Thomas Henmyr           60     1 OK Vilse 87                 41:55 S       
    5         Jan Karlsson            59    14 Växjö OK                    42:56 S       
    6         Ingmar Olsson           57     1 OK Vilse 87                 44:04 S       
    7         Hans- Åke Lundqvist     60       OK Gynge                    45:05 S       
    8         Per Edvardsson          57    13 OK Torfinn                  45:08 S       
    9         Thommy Bergman          60     1 Stigmännen Karlshamns OK    45:31 S       
   10         Staffan Käll            60       OK Älme                     46:55 S       
   11         Lars Magnusson          57       OK Älme                     48:11 S       
   12         Alf Westesson           57    13 OK Kontinent                49:13 B       
   13         Leif Lindau             57    13 OK Torfinn                  49:14 B       
   14         Sverker Eriksson        60       OK Gynge                    50:46 B       
   15         Mikael Svensson         57       OK Pan-Kristianstad         55:57         
   16         Hans-Erik Karlsson      59    13 OK Torfinn                  63:41         

              Lars Brodin             59    13 OK Kontinent             ej start         
              Matts Andersson         57       Hässleholms OK           ej start         



H45  (19)       6090 m                       

    1         Tomas Westlund          66       OK Pan-Kristianstad         36:39 G       
    2         Mats Andersson          64     1 OK Orion                    42:00 S       
    3         Anders Blomqvist        66       OK Skogsfalken              42:23 S       
    4         Per-Olof Andersson      65    13 OK Tyringe                  42:32 S       
    5         Joel Rydström           65    14 FK Finn                     42:54 S       
    6         Pontus Larsson          62       OK Skogsfalken              43:05 S       
    7         Bengt Olsson            63    13 Eslövs FK                   43:26 S       
    8         Johan Risberg           65    15 Järfälla OK                 44:41 S       
    9         Ulf Linderfalk          64    13 Skåneslättens OL            46:18 S       
   10         Lars Hallabro           63       Hässleholms OK              46:52 S       
   11         Erik Kindlundh          62    14 FK Finn                     48:28 S       
   12         Bengt Grewin            63     6 Frölunda OL                 52:02 B       
   13         Jan-I Nygren            62       FK Boken                    54:17 B       
   14         Ulf Minör               62    13 Lunds OK                    58:05         
   15         Benjamin Viebke         60       Malmö OK                    62:39         
   16         Stefan Edvardsson       64    13 OK Torfinn                  63:52         
   17         Mats Hildingsson        63    13 Lunds OK                    65:08         
   18         Michael Christoferson   63       Tormestorps IF              66:27         

              Ulf Johansson           66     7 Halmstad OK              ej start         



H40  (12)       6680 m                       

    1         Anders Selin            70    13 FK Göingarna                43:45 G       
    2         Niklas Jönsson          70    13 Lunds OK                    46:43 G       
    3         Thomas Najvik           68       OK Pan-Kristianstad         50:23 S       
    4         Fredrik Smedberg        67       OK Skogsfalken              50:31 S       
    5         Jalle Josefsson         68    13 Lunds OK                    53:28 S       
    6         Per Linse               55    13 Lunds OK                    54:05 S       
    7         Håkan Grubb             68       Malmö OK                    54:44 S       
    8         Niklas Welander         69       Örkelljunga FK              56:13 S       
    9         Fredrik Månsson         68    13 Lunds OK                    56:56 S       
   10         Nils Helmersson         71       Hässleholms OK              57:47 S       
   11         Malte Lennerstedt       70    13 Lunds OK                    61:46 S       

              Jan-Ove Wiking          69    20 Istrums SK               ej start         



H35  (1)        7140 m                       

              Heide Persson           73       Andrarums IF             ej start         



H21 Lång  (27)  13950 m                      

    1         Johan Modig             77       OK Pan-Kristianstad         75:17 G       
    2         Andreas Ferm            78    13 FK Göingarna                82:14 G       
    3         Erik Modig              83       OK Pan-Kristianstad         85:29 S       
    4         Magnus Larsson          67    13 FK Göingarna                90:41 S       
    5         Lucian Semeniuc         81    14 FK Finn                     90:55 S       
    6         Marcus Andersson        89       OK Pan-Kristianstad         91:20 S       
    7         Henrik Modig            74       OK Pan-Kristianstad         91:43 S       
    8         Patrik Lindeberg        88    13 Skåneslättens OL            91:49 S       
    9         Robert Wetterlöf        91       OK Pan-Kristianstad         96:02 S       
   10         Magnus Granqvist        72    13 FK Göingarna                96:20 S       
   11         Håkan Gunnarsson        76    13 FK Göingarna                97:19 S       
   12         Andreas Eriksson        79    13 Lunds OK                    97:35 S       
   13         Simon Christoferson     90       Tormestorps IF              98:04 S       
   14         Jakub Hodbod            85    13 Lunds OK                    98:16 S       
   15         Patrik Johansson        82       Helsingborgs SOK            99:33 S       
   16         Björn Hellrup           88       Helsingborgs SOK           100:10 S       
   17         Peter Hedberg           62    13 Lunds OK                   100:53 S       
   18         Håkan Palm              71       FK Boken                   103:05 S       
   19         Mikael Pihl             73    13 Lunds OK                   104:23 S       
   20         Magnus Larsen           68       FK Boken                   105:38 S       
   21         Martin Wendt            86    13 Lunds OK                   107:51 B       
   22         Jens Sörvik             71    13 Lunds OK                   111:18 B       
   23         Bo Söderqvist           65    13 Lunds OK                   114:31         
   24         Fabian Ljungquist       70    13 Lunds OK                   116:03         
   25         Kiril Nikolov           86    13 Lunds OK                   137:44         

              Jesper Håkansson        76    13 FK Göingarna             ej start         
              Peter Larsson           62       FK Boken                 ej start         



H21  (8)        7790 m                       

    1         Robin Westesson         88    13 OK Kontinent                52:54 G       
    2         Mats Jeppsson           76       OK Gynge                    55:09 G       
    3         Felix Alnervik          81       Helsingborgs SOK            56:51 G       
    4         Simon Månsson           90       Örkelljunga FK              57:46 G       
    5         Johan Lundqvist         89       OK Gynge                    62:07 S       
    6         Anders Frick            77    13 Lunds OK                    62:09 S       
    7         Olof Ottosson           80       OK Pan-Kristianstad         63:36 S       
    8         Magnus Jonasson         73       Malmö OK                    64:33 S       



H20  (4)        7140 m                       

    1         Arvid Käll              92       OK Älme                     63:23 G       
    2         Björn Linse             91    13 Lunds OK                    82:47 S       
    3         Olof Christensson       92       OK Skogsfalken              97:21         

              Fredrik Henriksson      92       Ronneby OK               ej start         



H16  (3)        5250 m                       

    1         Erik Andersson          95     1 Stigmännen Karlshamns OK    42:18         
    2         Anton Månsson           95       Örkelljunga FK              47:55         
    3         Mattis Ernstsson        95    13 FK Göingarna                55:50         



H14  (4)        4170 m                       

    1         Ola Andersson           97     1 Stigmännen Karlshamns OK    29:26         
    2         Julius Kindlundh        98    14 FK Finn                     40:08         
    3         Elias Möller            97    13 Skåneslättens OL            46:18         

              Valle Johansson         98    13 Skåneslättens OL         ej start         



H12  (14)       2960 m                       

    1         Erik Winbladh           99    13 Lunds OK                    25:38         
    2         Algot Najvik            00       OK Pan-Kristianstad         28:19         
    3         Allan Hedberg           01    13 Lunds OK                    28:36         
    4         Dennis Hallmén          99    15 Järfälla OK                 28:52         
    5         Ludvig Hallabro         00       Hässleholms OK              29:43         
    6         Niklas Jonson           99       Ronneby OK                  30:19         
    7         Oscar Modig             00       OK Pan-Kristianstad         32:03         
    8         Eskil Ellman            00       Hässleholms OK              44:55         
    9         Erik Svanström          99       Malmö OK                    51:49         
   10         Erik Landin Grubb       99       Malmö OK                    54:08         

              Julius Puke             00    13 Ystads OK                Ej godk.         
              Viggo Viebke            00       Malmö OK                 ej start         
              Erik Jönsson            99    13 Lunds OK                 ej start         
              Oscar Ehrnborn          00       Andrarums IF             ej start         



H10  (4)        2660 m                       

    1         Albin Kronkvist         01       Örkelljunga FK              24:45         
    2         Anton Svensson          01       Hässleholms OK              34:10         
    3         Victor Modig            03       OK Pan-Kristianstad         35:42         
    4         Povel Hedberg           01    13 Lunds OK                    38:05         



D75  (4)        2720 m                       

    1         Gun Hansson             35       Andrarums IF                37:34 G       
    2         Kerstin Henmyr          36     1 OK Vilse 87                 39:32 G       
    3         Solvey Bergdahl         30       Helsingborgs SOK            74:48         

              Gunvor Göransson        33     7 Laholms IF OK            ej start         



D70  (4)        2680 m                       

    1         Karin Lexell            37    13 OK Torfinn                  35:59 G       
    2         Barbro Hugosson         37    13 Lunds OK                    37:14 G       
    3         Gunnel Wester           41       Örkelljunga FK              45:23 S       
    4         Gudrun Olofsson         40    13 Hjärnarps GH OL             57:26         



D65  (21)       3180 m                       

    1         Birgitta Olsson         41       Ronneby OK                  30:15 G       
    2         Helen Andertoft         42    14 Markaryds FK                32:50 G       
    3         Britt Forsell Pirozzi   45    13 Lunds OK                    33:33 G       
    4         Gull Svensson           44       Tockarps IK                 34:18 G       
    5         Ann-Mari Persson        46    14 Växjö OK                    36:47 S       
    6         Ann-Charlotte Jensen    42       Andrarums IF                37:22 S       
    7         Inga-Lill Wikingsson    41     1 Stigmännen Karlshamns OK    38:55 S       
    8         Gunilla Grönblad        42    13 Härlövs IF                  39:09 S       
    9         Birgit Palm             42       FK Boken                    40:00 S       
   10         Kerstin Nilsson         44       OK Gynge                    40:09 S       
   11         Karin Bengtsson         46       OK Kompassen                40:39 S       
   12         Solbritt Gustafsson     45    14 OK Virdarna                 43:16 S       
   13         Kerstin Larsson         46       OK Pan-Kristianstad         43:38 S       
   14         Brita Dahlberg          43       Hässleholms OK              44:13 B       
   15         Bodil Ruther            46       OK Älme                     46:13 B       
   16         Marianne Carlsson       43    13 Skåneslättens OL            46:31 B       
   17         Astrid Johannesson      45       Helsingborgs SOK            47:39         
   18         Kerstin Ingegerd Nilss  44       Tormestorps IF              49:59         
   19         Siw Nilsson             45       OK Kompassen                50:13         
   20         Karin Lindén            43       OK Gynge                    68:21         
   21         Barbro Cassing          45       Ronneby OK                  72:16         



D60  (12)       3500 m                       

    1         Britt-Marie Magnusson   49     7 Laholms IF OK               31:57 G       
    2         Inger Glans             49    13 OK Torfinn                  32:19 G       
    3         Gunnel Månsson          51     1 OK Vilse 87                 32:53 G       
    4         Lena Söderberg          51       OK Skogsfalken              33:01 G       
    5         Bigge Bengtsson         49     1 Stigmännen Karlshamns OK    36:56 S       
    6         Åsa Ståhl               50    13 Hjärnarps GH OL             38:35 S       
    7         Berit Schannong         48       Malmö OK                    40:08 S       
    8         Karin Larsson           50       OK Kompassen                47:20 B       
    9         Anna-Lisa Hansson       47       OK Pan-Kristianstad         49:07         
   10         Britt Åkesson           47       Hässleholms OK              52:01         
   11         Ellbritt Svensson       47    14 FK Finn                     64:02         
   12         Sonja Hammar            49       OK Kompassen                66:59         



D55  (6)        3510 m                       

    1         Ina Lindeberg           55    13 Skåneslättens OL            26:54 G       
    2         Stella Käll             56       OK Älme                     34:14 S       
    3         Åsa Svensson            55       OK Pan-Kristianstad         40:28 B       
    4         Kristin Johansson       52     1 OK Dacke                    51:20         

              Bente Käll              56    14 Växjö OK                 ej start         
              Eva Tykesson            53    13 Rävetofta OK             ej start         



D50  (10)       3500 m                       

    1         Lena Henriksson-Ågren   60       Ronneby OK                  27:10 G       
    2         Birgitta Olsson         57       OK Skogsfalken              28:24 G       
    3         Anna Thorell-Jönsson    59    13 OK Kontinent                29:29 G       
    4         Agneta Erfors           59    13 OK Torfinn                  30:02 G       
    5         Ingrid Svantesdotter    56    13 FK Göingarna                32:11 S       
    6         Eva Wildmark            58       Andrarums IF                35:00 S       
    7         Wiveka Ernstsson        61    13 FK Göingarna                36:03 S       
    8         Ann-Kristin Sjöström    61    13 Lunds OK                    37:37 S       
    9         Yvonne Andersson        60       Hässleholms OK              42:03         
   10         Eva Tollstern           61    14 Växjö Allmänna IS           44:48         



D45  (14)       4110 m                       

    1         Ingela Ekelöv           58    13 Skåneslättens OL            33:21 G       
    2         Ingrid Johansson        64     7 Laholms IF OK               36:24 G       
    3         Katarina Henmyr         65     1 OK Vilse 87                 38:00 G       
    4         Christel Olsson         64    13 FK Åsen                     39:57 S       
    5         Kati Németh             61     1 Stigmännen Karlshamns OK    41:23 S       
    6         Annette Bonde           62   650 Ballerup OK                 42:03 S       
    7         Kerstin Olsson          64    13 Eslövs FK                   43:06 S       
    8         Gunilla Persson         65       Malmö OK                    45:43 S       
    9         Maritha Schön           62       Andrarums IF                46:04 S       
   10         Christina Björk         64       Örkelljunga FK              54:04         
   11         Tina Hagård             60    13 Rävetofta OK                55:48         
   12         Kristina Spångberg      64    13 Lunds OK                   131:03         

              Ingela Andersson        63    13 Lunds OK                 Ej godk.         
              Britt-Marie Stensson    63       Helsingborgs SOK         ej start         



D40  (10)       4110 m                       

    1         Hanne Fogh              67   650 OK Sorø                     34:20 G       
    2         Malin Hellner           69    20 Istrums SK                  37:02 G       
    3         Helena Kristiansson     68       Hässleholms OK              37:42 G       
    4         Marie Markholm          71    13 Skåneslättens OL            42:02 S       
    5         Ann-Sofie Brink         68    14 Markaryds FK                42:58 S       
    6         Carolina Landin         67       Malmö OK                    44:19 S       
    7         Sara Henriksson         70       Tormestorps IF              47:53 S       
    8         Kristina Persson        71    13 Härlövs IF                  52:51 B       
    9         Mona Rosberg            69    14 Växjö OK                    54:33         

              Margareta Rylander      68    13 FK Göingarna             Ej godk.         



D35  (2)        4570 m                       

    1         Jenny Winbladh          72    13 Lunds OK                    47:55 G       
    2         Maria Helmersson        74       Hässleholms OK              50:47 G       



D21 Lång  (16)  7640 m                       

    1         Emelie Eklöf            83    13 Lunds OK                    54:08 G       
    2         Sara Snogerup Linse     62    13 Lunds OK                    55:11 G       
    3         Emma Bergman            91       OK Skogsfalken              56:18 G       
    4         Sieglinde Kundisch      82    13 Lunds OK                    57:23 G       
    5         Anna Olsson             82    13 Lunds OK                    58:07 G       
    6         Lindha Hellner          73    20 Istrums SK                  58:47 G       
    7         Sara Svensson           83       OK Pan-Kristianstad         62:50 S       
    8         Carin Stenberg          86    13 Lunds OK                    65:11 S       
    9         Lotta Linsefors         56    13 Lunds OK                    66:55 S       
   10         Annika Wigren           77    13 Lunds OK                    69:06 S       
   11         Erica Ek                88    13 Lunds OK                    69:10 S       
   12         Johanna Karlsson        79       OK Pan-Kristianstad         71:02 S       
   13         Eva-Lotta Bengtsson     77    13 Lunds OK                    71:26 S       
   14         Anna Ljungqvist         71    13 Lunds OK                    72:37 S       
   15         Hanna Modin             81    13 Lunds OK                    75:05 S       
   16         Ingela Smedenmark       87       Ronneby OK                  80:26 B       



D21  (11)       5290 m                       

    1         Angelika Larsson        89       Helsingborgs SOK            43:53 G       
    2         Pernilla Olsson         88    13 Skåneslättens OL            43:54 G       
    3         Marie Olsson            67       Örkelljunga FK              44:37 G       
    4         Jenny Olsson            93       Örkelljunga FK              47:37 G       
    5         Camilla Selin           76    13 FK Göingarna                48:25 G       
    6         Lina Hidås              85    13 OK Kontinent                50:40 S       
    7         Sabina Olsson           85    13 Skåneslättens OL            55:28 S       
    8         Anna Sjöström           91    13 Lunds OK                    57:47 S       
    9         Jessica Karlsson        82    13 OK Torfinn                  63:23 B       
   10         Emma Månsson            92       Örkelljunga FK              66:52         
   11         Malin Nygren            85       FK Boken                    67:23         



D16  (1)        4170 m                       

    1         Lovisa Nilsson          95       Tormestorps IF              58:27         



D14  (2)        3340 m                       

    1         Elin Brink              97    14 Markaryds FK                36:46         
    2         Olivia Nilsson          97       OK Älme                     62:20         



D12  (9)        2960 m                       

    1         Elin Svensson           00       OK Älme                     26:30         
    2         Kajsa Andersson         00     1 OK Orion                    27:35         
    3         Sofie Persson           99    13 Härlövs IF                  29:21         
    4         Emmy Helmersson         99       Hässleholms OK              30:28         
    5         Elina Andersson         99    13 OK Tyringe                  35:56         
    6         Ellen Andersson         99     1 Stigmännen Karlshamns OK    38:30         
    7         Wilma Markholm          00    13 Skåneslättens OL            39:02         
    8         Anna Jönsson            99       Tormestorps IF              39:37         
    9         Tova Ericsson           00       Ronneby OK                  48:33         



D10  (11)       2660 m                       

    1         Tilda Henriksson        01       Tormestorps IF              26:36         
    2         Frida Björk             01       Örkelljunga FK              29:49         
    3         Petra Eriksson          01       OK Gynge                    30:20         
    4         Tea Markholm            02    13 Skåneslättens OL            31:06         
    5         Tilda Johansson         01       OK Pan-Kristianstad         31:37         
    6         Matilda Rylander        01    13 Skåneslättens OL            38:40         
    7         Alice Nordbjörk         01       Tormestorps IF              44:41         
    8         Stina Möller            01    13 Skåneslättens OL            47:45         
    9         Anna Olsson             01       OK Gynge                    68:35         

              Klara Andersson         02     1 OK Orion                 Ej godk.         
              Clara Ehrnborn          02       Andrarums IF             ej start         



U2  (4)         2660 m                       

    1         Loke Hedberg            03    13 Lunds OK                    38:28         
    2         Julia Rietz             00       OK Gynge                    54:37         

              Arvid Einarsson         02       Tormestorps IF           ej start         
              Agust Kronkvist         03       Örkelljunga FK           ej start         



U1  (8)         2410 m                       

    1         Oskar Ericsson          04       Ronneby OK                  20:55         
    2         Edvin Selin             03    13 FK Göingarna                31:29         
    3         Albin Brink             01    14 Markaryds FK                35:08         
    4         Emma Rietz              02       OK Gynge                    39:16         
    5         Svante Selin            05    13 FK Göingarna                40:34         
    6         Wilmer Selin            05    13 FK Göingarna                40:42         
    7         Tuva Selin              05    13 FK Göingarna                40:54         
    8         Maja Olsson             03       OK Gynge                    49:29         



Inskolning  (1) 2550 m                       

              Rasmus Johansson        05       OK Pan-Kristianstad         Godk.         



Öppen 1  (11)   2660 m                       

    1         Andreas Oscarsson       01    13 FK Göingarna                27:10 B       
    2         Ludvig Pernetun                  Hässleholms OK              32:52 B       
    3         Hugo Nilsson                     OK Älme                     38:14         
    4         Johan Winbladh                13 Lunds OK                    41:35         
    5         Ingegärd Wadensjo             14 FK Finn                     49:18         
    6         Anette Bohman           60    13 Hjärnarps GH OL             50:50         
    7         Marianne Eriksson       30       Tockarps IK                 50:56         
    8         Kerstin Jönsson                  Klubblös                    54:55         
    9         Abbe Nordbjörk                   Tormestorps IF              65:15         
   10         Pamela Svensson                  Klubblös                    80:16         

              Lotten Kindlundh              14 FK Finn                  Ej godk.         



Öppen 2  (11)   2960 m                       

    1         Johan Wensäter                   Klubblös                    31:43 B       
    2         LENNART ALNERVIK        48    13 IS Kullen                   34:17 B       
    3         Erland Östberg                13 Skåneslättens OL            36:43 B       
    4         Viggo Johansson         02    13 Skåneslättens OL            37:45 B       
    5         Ann-Katrin Almqvist           13 FK Göingarna                45:25         
    6         Johan Lindgård          80    13 FK Göingarna                48:19         
    7         Kjell Persson           39       OK Älme                     52:33         
    8         Liselott Broden                  Hässleholms OK              53:59         
    9         Jan Dahlberg                     Hässleholms OK              59:18         
   10         Mac Erlandsson                   Hässleholms OK              60:57         
   11         Rosita Karlsson         45    14 Växjö Allmänna IS           66:23         



Öppen 3  (1)    4720 m                       

    1         Caroline Hildingsson    61    13 Lunds OK                    60:08 B       



Öppen 4  (28)   3150 m                       

    1         Roger Svensson                   Hässleholms OK              33:46 B       
    2         Filip Ellman                     Hässleholms OK              36:29 B       
    3         Kennet Ohlsson          51       FK Boken                    39:10 B       
    4         Ingela Andersson               1 OK Orion                    41:07 B       
    5         Eva Ohlsson             50       FK Boken                    41:58 B       
    6         Jeanette Johansson               OK Pan-Kristianstad         44:23 B       
    7         Anna Johansson          92     7 Laholms IF OK               46:26         
    8         Linnea Widell                    Klubblös                    46:58         
    9         Linn Eriksson           94       OK Gynge                    48:56         
   10         Ulla Karlsson           53       Tormestorps IF              49:02         
   11         Karolina Widell                  Klubblös                    51:23         
   12         Patrik Ljunggren              13 Vittsjö OK                  51:26         
   13         Bo Hallmén              32    15 Täby OK                     51:28         
   14         Barbro Nilsson          51       Andrarums IF                52:11         
   15         Kennerth Gustafsson     40    14 OK Virdarna                 52:37         
   16         Mary Ottosson           75     7 Laholms IF OK               53:21         
   17         Thomas Winbladh               13 Lunds OK                    57:40         
   18         Lars Magnusson          32       Hässleholms OK              58:28         
   19         Leif Persson                  13 OK Torfinn                  63:36         
   20         Ejvor Cederling         41    14 Växjö Allmänna IS           66:51         
   21         Henrik Roth             81    13 Hjärnarps GH OL             67:23         
   22         Vanja Jinnemo           56    13 Hjärnarps GH OL             67:48         
   23         Gunnel Nilsson          44       Malmö OK                    68:01         
   24         Anders Möller                 13 Skåneslättens OL            69:11         
   25         Hanna Steiner           64       Klubblös                    72:06         
   26         Stig Svensson           37    14 OK Virdarna                 73:37         
   27         Johanna Oddmo                 13 Härlövs IF                  80:29         
   28         Fredrik Marthell              13 Härlövs IF                  80:57         



Öppen 5  (21)   4170 m                       

    1         Dan Nilsson             67    13 FK Göingarna                36:52 B       
    2         Ola Markholm            73    13 Skåneslättens OL            37:47 B       
    3         Stina Olandersson       93    13 OK Tyringe                  39:03 B       
    4         Gösta Svensson          48    13 Rävetofta OK                43:48 B       
    5         Per-Ola Melander               1 Stigmännen Karlshamns OK    45:16 B       
    6         Jonas Söderquist        93     1 OK Vilse 87                 45:58 B       
    7         Else Risberg                  15 Järfälla OK                 49:16         
    8         Elsa Svensson           40     1 OK Vilse 87                 49:19         
    9         Gabrielle Brun          55       Andrarums IF                49:38         
   10         Rickard Mattisson       64    13 FK Göingarna                51:07         
   11         Thord Andersson                  Andrarums IF                51:27         
   11         Desirée Andersson                Andrarums IF                51:27         
   13         Göran Rylander          64    13 FK Göingarna                51:46         
   14         Maria Trulsson          82    13 Härlövs IF                  52:39         
   15         Bengt Ivarsson          53    13 OK Tyringe                  52:45         
   16         Andreas Pernetun                 Hässleholms OK              53:38         
   17         Rolf Nilsson            49       Andrarums IF                54:16         
   18         Mats Bertram                  13 FK Åsen                     56:56         
   19         Gitte Oscarsson               13 FK Göingarna                57:19         
   20         Nils-Olof Jönsson                Klubblös                    80:17         

              Rolf Spångberg          61    13 Lunds OK                 ej start         



Öppen 6  (6)    5250 m                       

    1         Karl Olofsson                 13 Skåneslättens OL            54:43 B       
    2         Kjell Svensson          64       OK Älme                     55:05 B       
    3         Jan Persson             47    13 Ystads OK                   59:36 B       
    4         Miklos Molnar                    Klubblös                    61:37 B       
    5         Louise Pihl             76    13 Lunds OK                    64:18 B       
    6         Marielle Nillsson                Andrarums IF                68:32 B       



Öppen 7  (40)   3180 m                       

    1         Daniel Karlsson         92       OK Gynge                    28:58 B       
    2         Peter Nilsson           65       Hässleholms OK              30:23 B       
    3         Britt Thörn             58     1 OK Vilse 87                 30:24 B       
    4         Håkan Karlsson          61       OK Gynge                    30:35 B       
    5         Olle Enfors             53       Tockarps IK                 30:37 B       
    6         Daniel Nilsson Kempff   96       Hässleholms OK              31:38 B       
    7         Linda Granqvist         78    13 FK Göingarna                32:02 B       
    7         Håkan Svensson          67    13 Lunds OK                    32:02 B       
    9         Marie Svensson          86    13 Rävetofta OK                32:03 B       
   10         Anders Nilsson          61       Hässleholms OK              32:33 B       
   11         Lena Strand                   14 Markaryds FK                32:43 B       
   12         Bengt Persson           53     7 Halmstad OK                 32:54 B       
   13         Sven Olle Söderberg     50       OK Skogsfalken              35:11 B       
   14         Barbro Martinsson       49    13 OK Tyringe                  35:15 B       
   15         Sussi Jonson            63       Ronneby OK                  35:38 B       
   16         Mona Enfors             54       Tockarps IK                 35:42 B       
   17         Andréas Nordbjörk                Tormestorps IF              35:52 B       
   18         Jan Falk                      15 Sundbybergs IK              35:57 B       
   19         Göte Karlsson           47       Tormestorps IF              36:41 B       
   20         Lars Lindeberg          55    13 Skåneslättens OL            36:46 B       
   21         Ola Johansson           69       OK Gynge                    37:08 B       
   22         Nils-Åke Nilsson        40    13 FK Göingarna                37:19 B       
   23         Carl Ohrlander          90       OK Pan-Kristianstad         37:24 B       
   23         Öyvind Jensen           42       Andrarums IF                37:24 B       
   25         Jessica Lot             51       Klubblös                    37:27 B       
   26         Hampus Andersson        93    13 OK Tyringe                  39:35         
   27         Eva Gustavsson          59    14 Alvesta SOK                 41:04         
   28         Tommy Bengtsson         52       Hässleholms OK              41:10         
   29         Sven Thörnkvist         39       Tormestorps IF              42:54         
   30         Rolf Andersson          40     7 Laholms IF OK               43:44         
   31         Henrik Eliasson         66       Hässleholms OK              45:04         
   32         Lennart Månsson               13 Ringsjö OK                  46:01         
   33         Linda Jinnemo           83    13 Hjärnarps GH OL             46:12         
   34         Jan Eliasson            35       OK Gynge                    47:58         
   35         Lennart Magnusson              7 Laholms IF OK               48:08         
   36         Åke Olsson              44       Hässleholms OK              48:36         
   37         Leif Magnusson          47    13 OK Torfinn                  50:16         
   38         Lars-Åke Stridh         42       Hässleholms OK              53:31         
   39         Sedney Hugosson         36    13 Lunds OK                    59:48         
   40         KJELL NYBERG            41    13 IS Kullen                   62:54         



Öppen 8  (41)   5290 m                       

    1         Fredrik Henriksson               Ronneby OK                  38:07 B       
    2         Mikael Persson          78    13 FK Göingarna                41:58 B       
    3         Bertil Månsson          52       Örkelljunga FK              42:42 B       
    4         Ola Andertoft           65    14 Markaryds FK                44:09 B       
    5         Hans Persson            62       Andrarums IF                44:11 B       
    6         Albin Karlsson          95     1 OK Vilse 87                 44:42 B       
    7         Anders Svensson         83    13 Söderåsens FK               44:54 B       
    8         Peter Andersson         68     1 Stigmännen Karlshamns OK    44:59 B       
    9         Jörgen Göransson        62    13 FK Göingarna                45:07 B       
   10         Torgil Lassing          88    13 Frosta OK                   47:52 B       
   11         Patrick Adlercreutz     57    13 Lunds OK                    48:21 B       
   12         Mats Carlsson           61     1 OK Vilse 87                 48:43 B       
   13         Ambjörn Lassing         89    13 Frosta OK                   49:21 B       
   14         Erika Rovina            91       OK Pan-Kristianstad         49:40 B       
   15         Örjan Christensson      59       OK Skogsfalken              49:44 B       
   16         Fredrik Fredbo                13 Ystads OK                   49:55 B       
   17         Göran Lassing           53    13 Frosta OK                   50:34 B       
   18         Niklas Henriksson                Tormestorps IF              51:27         
   19         Lars Hangmöj Petersen        650 Ballerup OK                 51:35         
   20         Mats Holm                     14 Växjö OK                    51:47         
   21         Ronny Palm              45       FK Boken                    52:07         
   22         Maria Modig             71       OK Pan-Kristianstad         52:08         
   23         Jan Jönsson             50       Malmö OK                    52:52         
   24         Magnus Nilsson                   OK Älme                     53:04         
   25         Bert Inge Green         48     1 Stigmännen Karlshamns OK    53:19         
   26         Lennart Martinsson      48    13 OK Tyringe                  53:47         
   27         Anna Ericsson           74       Ronneby OK                  55:19         
   28         Jan Johansson                 13 Skåneslättens OL            56:00         
   29         Sven Erik Jönsson       49    13 OK Tyringe                  56:05         
   30         Willie Ohlsson                13 Rävetofta OK                56:54         
   31         Bengt-Göran Frantz      47     1 Stigmännen Karlshamns OK    56:56         
   32         Håkan Jonsson           44    13 Hjärnarps GH OL             60:55         
   33         Viveka Lassing          59    13 Frosta OK                   61:07         
   34         Cecilia Emanuelsson     91       Helsingborgs SOK            61:55         
   35         Hans Kingstedt          56       Hässleholms OK              63:03         
   36         Kjell Larsson           43       OK Pan-Kristianstad         63:46         
   37         Jan Karlsson            56       Hässleholms OK              64:01         
   38         Lasse Forsén            65       Hässleholms OK              67:11         
   39         Ingrid Salomonsson      49    13 Skåneslättens OL            77:33         
   40         Karin Johansson         67    13 FK Göingarna                85:03         
   41         Kristina Landgren       48       Malmö OK                    88:53         



Öppen 9  (8)    7140 m                       

    1         Henrik Johansson        76       OK Pan-Kristianstad         55:02 B       
    2         Tobias Persson                   OK Kompassen                58:52 B       
    3         Tobias Åkesson                   Hässleholms OK              59:08 B       
    4         Christian Glantz        82       Andrarums IF                59:14 B       
    5         Willy Olsson            51       OK Skogsfalken              59:50 B       
    6         Daniel Nilsson                13 Skåneslättens OL            64:10 B       
    7         Bengt Salomonsson       48    13 Skåneslättens OL            80:53         
    8         Anders Yngve            51    13 OK Kontinent                85:27         



Öppen 10  (16)  2550 m                       

    1         Oskar Åström                     Hässleholms OK              26:05 B       
    2         Noah Pernetun                    Hässleholms OK              26:36 B       
    3         Carl Pernetun                    Hässleholms OK              26:39 B       
    4         Maja Lennerstedt              13 Lunds OK                    29:59 B       
    5         Olovia Frid                   13 FK Göingarna                34:08 B       
    6         Emmy Frid                     13 FK Göingarna                34:21 B       
    7         Louisa Oscarsson              13 FK Göingarna                35:02 B       
    8         Wilma Svensson                13 Eslövs FK                   39:30         
    9         Fredrika Kindlundh            14 FK Finn                     43:56         
   10         Unni Jönsson                  13 FK Göingarna                45:59         
   11         Aron Larsson                  13 FK Göingarna                46:47         
   12         Ivar Helmersson                  Hässleholms OK              49:41         
   13         John Abrahamsson              13 FK Göingarna                53:44         
   14         Emma Johansson          38     7 Laholms IF OK               54:03         
   15         Ingrid Hansson          38     7 Laholms IF OK               55:26         
   16         Axel Abrahamsson              13 FK Göingarna                65:57         



D17-20  (1)     4170 m                       

              Märta-Stina Käll        93       OK Älme                  ej start